Pizzabänk 2 dörrar

Artikelnummer: PZ02MID80
Beskrivning

Pizzakylbänk från italienska Tecnodom. Dörrarna passar för pizzadegboxar på 60×40 cm och vanliga 60x40 plåt.

Temperatur 2-10 grader

Temperaturområdet gäller vid en maximal temperatur på 30 grader.

Mått 1610x800x1340 mm

230 volt

Tecnodom har valts ut som leverantör för "Global Chef Challenge" i Milano.

Tecnodom, som grundades på 1980-talet, är en av de ledande tillverkarna av kyl- och frysutrustning för storkök. Företaget är baserat i norra Italien och har 5 fabriker med över 200 anställda. Tecnodom är Italiens största tillverkare av kylutrustning för storkök och dess produkter säljs för närvarande i över 50 länder. Företaget har ett brett utbud av kvalitetsprodukter som uppfyller praktiskt taget alla behov.

Gemensamt för alla produkter är ett öga för energiförbrukningen, som minimeras genom en generellt sett hög grad av isolering och några bra kompressorer. Tecnodom var därför bland annat. leverantör till Global Chef Challenge.

Alla produkter tillverkas i Italien och alla produkter byggs uteslutande av europeiska komponenter. Tecnodom har uppnått en storlek och ett kunnande där de kan konkurrera med kinesiska alternativ när det gäller pris – men med produkter från EU för längre hållbarhet och ökad tillförlitlighet. Särskilt viktiga egenskaper när det handlar om kylning.

Så när du köper en produkt från Italiens största kyltillverkare får du inte bara ett bra pris, hög tillförlitlighet och ett stort utbud. Du får också en produkt som är grundligt testad, beprövad och fungerar i många 1000 kök runt om i Europa.

24.389,00 SEK exkl. moms

(30.486,25 SEK inkl. moms)

Frakt från 199 kr

Vi skickar med DHL

AAA Rating

Högsta kreditvärdighet

Ring på tel. 0410 – 414 44

Skicka ett mail till [email protected].

Kundnöjdhet Kundetilfredshed - 5 stjener
Vi köpte en stor spiskåpa och fick hur mycket support som helst inför köpet och även efteråt. Upplevde kunnandet som stort och även att de hade egen erfarenhet av restaurangbranschen som var till stor hjälp för mig som är relativt ny i detta. Tänker att detta företag får bli min nya huvudleverantör framöver när det blir dags för nya inköp! Mats Lindqvist Femöre Marina AB
Mats Lindqvist, Femöre Marina AB 5 stjerner
Vi vill tacka er efter allt strul med vår beställning av chafing dish som ni löste åt oss då ni skickade en av er personal en fredag kl 16 att åka från Trelleborg till oss i Nyköping som jag inte tror att många företag gör stor eloge för det så vi fick våra chafing dish och räddade vår stora catering idag lördag. Vi vill speciellt tacka Therese, Samt er chaufför som jag tyvärr inte kommer ihåg namnet på. Vi kommer att fortsätta att handla av er Än en gång stort tack för er hjälpen
Roger o Wun, Restaurang REAL THAI 5 stjerner
Efter att fått en offert som jag sen lite glömde bort. Kontaktade Storköksbutiken flera månader senare. Tänk att de trollade fram min offert och den gällde fortfarande. Det kallar jag service. Snabb leverans och ett trevligt bemötande. Man lägger kunden i centrum och inget är omöjligt. Rekommenderar varmt detta företag.
Marja 5 stjerner
Alltid snabba svar vid undringar och detaljer kring köksmaskiner samt ev leveranstider. Bra maskiner till bra priser.
Calle 5 stjerner
Hemleverans, mycket bra installation av och bortforsling av gammal spis och ugn. Mycket nöjda.
Elisabeth Billholm 5 stjerner
Kunde inte ha fått bättre service än jag fick på Storköksbutiken! Rekommenderas varmt!
Johannes Hognert 5 stjerner